Na tomto blogu najdete mé povídky, recenze i různé postřehy a zážitky z mého života. Pokud ovšem nemáte rádi slash (nebo yaoi - podle toho, který výraz je vám bližší), nedoporučuji vám povídky číst.

Knihy - R. Riggs: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

20. listopadu 2016 v 16:43 | Kathy |  Recenze
Ahoj! Nejdřív vám chci vysvětlit, proč jsem dlouho nic nepřidala. Jelikož propadám z fyziky, přihlásila jsem se na prezentaci o reakzivních motorech. Má to být výklad na 15 minut i se zápisem a vzorečky...no prostě, jako bych je učila. Což bude dost těžké, vzhledem k tomu, že nerada mluví před třídou. Ale jelikož je to pro mě důležité, snažím se to udělat co nejlépe. Zatím mám tři stránky a absolutně jsem nepochopila, jak funguje dvouproudový motor a podle rady učitelky se budu věnovat hlavně raketovým motorům, což taky není zrovna nic moc. Snad to do čtvrtka zvládnu a potom teprve budu psát na blog.
Zítra jedu konečně na to ocenění do Prahy a předpokádám, že to bude ještě trapnější, než mluvit před třídou, tak mi držte palce, ať se moc neztrapním ;).
A abych nezapomněla, půjčila jsem si Monument 14 a očekávejte z toho recenzi ;) a také z filmy, který mi doporučila kamarádka a já se na něj dnes podívám.
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiDěj:
Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak - i když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživ

Můj názor:
Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst hrozně dlouho. Díky naší češtinářce/knihovnici, která ji koupila do školní knihovny, jsem se k ní konečně dostala.
Od začátku je to velice napínavá kniha, ke konci jsem se nemohla odtrhnout a potom... No, chvíli jsem na to jen tak koukala a hledala další stránky :D Protže to přece nemohlo skončit tak, jak to skončilo, ne? Ale bohužel, to byl úplný konec a já si musím počkat další týden, než nám příjde díl druhý.
Občas jsem se musela donutit, abych se prokousala na konec kapitoly, který mě potom nutil číst dál. Prostě ty kapitoly mi přišly zbytečně zdlouhavé a někdy to začínala být až nuda. Jenže pak dočtete na konec a nemůžete knihu odložit, protože vás zajíma, co bude dál.
V knize jsou prvky ze života, které většina z nás zná. Rozlišit skutečnost a realitu je někdy těžké, obzvlášť, když vás každý přesvědčuje, že jste naprostý blázen. Vlastně si ještě teď nejsem jistá, jestli není Jacob blázen a tohle všechno se mu nezádlo.A ta těžká rozhodnutí...sama nevím, co bych zvolila.
No uvidíte sami, až si to přečtete.


Hodnocení:
6/10

Už jste viděli ten film?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kuro Kuro | 21. listopadu 2016 v 13:39 | Reagovat

Film jsem viděla, ale knihu ještě nečetla a v nejbližší době ještě číst nebudu XD

2 Kathy Kathy | 22. listopadu 2016 v 17:07 | Reagovat

[1]: To já se chtěla podívat na ten film, ale zatím jsem se k tomu nedostala

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama