Na tomto blogu najdete mé povídky, recenze i různé postřehy a zážitky z mého života. Pokud ovšem nemáte rádi slash (nebo yaoi - podle toho, který výraz je vám bližší), nedoporučuji vám povídky číst.

Změnilo mi život...

7. prosince 2016 v 23:56 | Kathy |  Téma týdne
Tentokrát nemám obrázek, zato se s vámi chci podělit o svojí teorii, co se tohoto tématu týče.Většina z lidí by se nad tím zamyslela a řekla by, co jim změnilo život. Ale napadlo vás někdy, že nic takového není?
Víte, přemýšlela jsem, kdy se můj život změnil.
Například, kdy jsem se z rozmazlenýho fracka, který dostal všechno, co chtěl stala holkou, která nerada dostává dárky. Věřte nebo ne, ale ano, je to tak! Nesnáším, když dostanu dárek nebo, když mi někdo něco koupí (pozve mě na jídlo, pití apod.) a obzvlášť, když to stojí víc, než bych si já mohla dovolit. Cítím se dost příšerně, když vím, že mi chce kamarádka dát docela drahý dárek a já přitom nemám na absolutně žádný dárek! Jak mám někomu dát potom dárek, který ho potěší, když si to sotva můžu dovolit? Vím, že je to možná hloupé, ale kdykoliv mi někdo něco koupí, je mi to trapné, protože za mě utrácí peníze.
Nebo kdy se z malé holčičky, která ráda věřila na nadpřirozené bytosti, jako jsou víly, jednorožci (a upíři) stala ta holka, která píše slash a chce napsat knihu, která rozhodně nemá končit dobře. Od kdy si přesně tahle holčička přestala hrát s panenkami a místo toho raději celé hodiny kreslí. Kdy si přestala myslet, že život je pohádka a rovnýma nohama vstoupila do kruté reality, kde se stejně všechny cesty stáčí jedním směrem.
Kdy jsem si proboha jen řekla, že místo veterinářky ze mě bude buď to psycholožka nebo turistická průvodkyně? Kdy jsem místo Já se nudím! začala říkat Musím toho ještě tolik stihnout!
Kvůli čemu jsem se vlastně přestala ušklíbat nad líbajícími se páry a sama se zamilovala? A co se stalo, že jsem si místo přání být dospělá začala přát, abych byla zase dítětem?
Víte co? Já nevím. nevím kdy, proč nebo jak. V životě se toho stane spoustu, tolik věcí, rozhovorů, událostí, nehod, rozhodnutí a to všechno vám pokařdé změní život, někdy zásadně jindy nepatrně, ale změní. Může to být jen tím, že si na snídani místo obvyklého kakaa dáte čaj. Může to způsobit výběr školy. Život vám změní naprosto cokoliv, ačkoliv si to zprvu nemusíte uvědomit. Při zpětném pohledu si můžete přeci jen všimnout, uvědomit si ty změny.
Ale nemyslím si, že existuje jen jedna jediná událost, která vám změní život. Většina z nás si prostě jen neuvědomí ty malé změny, protože jsou opravdu tak nepatrné, že nám to příjde naprosto přirozené.
Vždycky mě zajímalo, co by se stalo, kdybych se v čemkoliv rozhodla jinak a vsadím se, že nejsem jediná. Ale nemyslím to tak, že bych si nad tím zoufala (jako spousta lidí, které znám). Prostě mám dlouhodobý zájem o podrobnější prozkoumání motýlího efektu (a s tím související teorie). Chápete - jako jestli to, že by jste ve stejný den před rokem nejeli do školy autobusem, ale třeba vlakem, mělo nějaký vliv to, jaký je váš život dnes. Co všechno by se tím změnilo?
Bohužel pochybuji, že se to dá někdy zjistit. Nicméně podle mě prostě neexistuje jakákoliv údálost v našem životě, která by ho změnila, protože náš život mění tolik navzájem souvisejících událostí, že se vlastně žádná změna nestala. Prostě žijete svůj život tak, jak ho žijete a je jen na vás, jak bude pokračovat. A pokud nemáme monžnost vrátit se do minulosti a učinit jediné rozhodnutí jinak, nikdy nemůžeme zjistit, v čem se náš život vlastně změnil, protože se teoreticky nezměnil.
Uch je to asi trochu popletené, ale kdybych měla celou svojí teorii o neexistujícíxh změnách podrobně vysvětlit, asi bych potřebovala samostatný článek. Nebo dva. Ale snad jste pochopili aspoň něco. Kdyby ne, ptejte se a já se to pokusím vysvětlti jinak ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kuro. Kuro. | 8. prosince 2016 v 20:49 | Reagovat

Chmm, pěkný článek. Mě by zase zajímalo, jak se z panovačný a nebojácný holky stala tichá introvertka XD
Kdybych se vrátila do minulosti, přesně vím, co bych svýmu mladšímu já vpálila do ksichtu~
Jo, motýlí efekt mě taky hodně zajímá.
Ale fakt skvělý článek. Ráda jsem si početla ^^

2 Kathy Kathy | 11. prosince 2016 v 19:25 | Reagovat

[1]: Díky :) Většina lidí mi spíš říká, že se na to dívám špatně. Nebo, že nechápoou o čem mluvím :D Je fajn vědět, že někdo chápe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama